/
    • Poprawa widzenia

    • POPRAWA WIDZENIA ZA POMOCĄ OKULARÓW:

      - do komputera,
      - do pracy biurowej,
      - jedne zamiast dwóch (progresywne i dwuogniskowe),
      - dla kierowców i osób aktywnych,
      - dla dzieci - lekkie i bezpieczne,
      - dla zegarmistrzów i majsterkowiczów,
      - super cienkie i lekkie,
      - przeciwsłoneczne z korekcją,
      - ze specjalnymi filtrami ( np. podwyższającymi kontrast ),
      - do jazdy nocą i we mgle,
      - ochronne - dla sportowców, stomatologów, pływackie itp.,
      - relaksacyjne

      Soczewki dla dzieci i młodzieży
      Soczewki okularowe dla dzieci i młodzieży ze względów bezpieczeństwa powinny być wykonane z tworzywa (soczewki plastikowe).

      Soczewki takie są bardzo lekkie i nie tłuką się.
      Oczywiście wszystkie soczewki plastikowe powinny mieć dobrze utwardzone obie powierzchnie, aby zapobiec porysowaniu szkieł. Oprócz powłoki utwardzającej najważniejsza jest powłoka antyrefleksyjna. Nanosi się ją na soczewki mineralne i plastikowe. 

      Soczewki posiadające antyrefleks powodują wygaszenie światła odbitego oraz większą przejrzystość soczewki, co sprzyja mniejszemu zmęczeniu oczu, zwłaszcza podczas oglądania telewizji, pracy przy komputerze lub jazdy samochodem. Dzięki specjalnej konstrukcji zwiększają też kontrast w postrzeganiu przedmiotów.


      Soczewki progresywne
      Najlepsza alternatywa dla osób po czterdziestce, potrzebujących dwóch par okularów (jedna para do dali, druga do widzenia bliży). Umożliwiają widzenie na każdą odległość. Można w nich prowadzić samochód, pracować przy komputerze, czytać i prowadzić
      normalny tryb życia. Dzięki budowie (strefa dali, pośrednia i bliży połączone są w jedno bez widocznej linii podziału) nie zdradzają wieku użytkownika i mocy jego okularów.
                     

      Soczewki dwuogniskowe
      Soczewki dwuogniskowe to poprzedniczki soczewek progresywnych - posiadają wtopkę do bliży, czyli widoczną kreskę na soczewce.

      Szkło takie ogranicza widzenie w średnim dystansie i powoduje przeskok obrazu przy przenoszeniu wzroku z przedmiotów bliżej położonych na dalsze.

      Soczewki na bliskie odległości
      Soczewki te polecane są do czytania jak również osobom wykonującym prace biurowe (np. obsługującym komputer), które wymagają obszaru do pracy na odległość do jednego metra (addpower) 1,5m (lecture B), a nawet 4m (tact 400). problemy z czytaniem i widzeniem na bliska odległość stają się odczuwalne między 40 a 45 rokiem życia. Jeśli jesteś dużo młodszą osoba a z bliska tekst jest niewyraźnyprawdopodobnie przyczyną jest nieskorygowana nadwzroczność!



      Soczewki fotochromowe
      Soczewki fotochromowe przyciemniają się na silnym słońcu, rozjaśniają po zmniejszeniu ilości światła np. po wejściu do pomieszczenia.


      Nowoczesne soczewki fotochromowe transitions VI I
      - adaptują się do zmiennego oświetlenia,
      - poprawiając widzenie. Optymalizując ilość światła docierającego do Twoich oczu zapewniają komfort widzenia.

      Soczewki fotochromowe można polecić szczególnie osobom wrażliwym na zmiany oświetlenia i silne światło np. reagujące łzawieniem i pieczeniem oczu. Są wygodne do pracy w domu, w ogrodzie i w polu, na wycieczkach itp.  Soczewki takie nie  ciemniają się po zmroku pomimo zmian natężenia sztucznego oświetlenia. Nie są również wrażliwe na różnice oświetlenia występujące pomiędzy wnętrzem pojazdu a drogą. Można bez obaw korzystać z nich podczas jazdy nocą, również na trasach wiodących przez oświetlone tunele.


      Soczewki polaryzacyjne

      Soczewki polaryzacyjne selektywnie przepuszczają światło.
      Filtry polaryzacyjne ze specjalnego tworzywa osłabiają o połowę natężenie zwykłego ( niespolaryzowanego ) światła, np. rozproszonego na ścianach domów, piasku na plaży, źdźbłach zbóż, ale wygaszają prawie całkowicie odblaski np. od mokrego
      asfaltu, karoserii, powierzchni wody. Są niezastąpione dla kierowców jadących po mokrej lub rozgrzanej szosie, pod słońce. Chronią oczy przed oślepiającymi, migoczącymi odblaskami słonecznymi nad brzegiem jeziora czy morza. Ułatwiają obserwację ptaków na niebie - ale o tym już warto przekonać się samemu. Jeśli nosisz okulary korekcyjne, możesz do nich przyczepić na klips uniwersalną nakładkę z filtrami polaryzacyjnymi.