/
  • Soczewki kontaktowe


  • DOPASOWANIE SOCZEWEK KONTAKTOWYCH
   Każdy, kto chciałby nosić soczewki kontaktowe, powinien skorzystać z porady specjalisty. Tylko specjalista może podjąć odpowiednia decyzję, jaki typ soczewek jest odpowiedni dla danego pacjenta. Procedura dobrania soczewek odbywa się indywidualnie dla każdego oka i obejmuje kilka etapów:

   • wykluczenie schorzeń oka,
   • ustalenie wady wzroku,
   • dobór odpowiedniej korekcji oraz pomiary geometrii oka.

   Następnie specjalista wybiera odpowiedni typ soczewek, dokonuje pierwszego założenia soczewek na rogówki oczu oraz kontroluje ich ułożenie na powierzchni rogówki.

   Po założeniu dobranych soczewek pacjent zostaje szczegółowo zaznajomiony z zasadami korzystania z soczewek kontaktowych. Poznaje wówczas i ćwiczy sposoby zakładania, zdejmowania i pielęgnowania soczewek kontaktowych.
   Soczewki kontaktowe są bardzo wygodne i ułatwiają życie, ale nasze oczy muszą czasami odpocząć, dlatego powinniśmy pamiętać o okularach.

   Pamiętaj!
   Pierwsze soczewki kontaktowe można bezpiecznie zakupić tylko po konsultacji ze specjalistą. Noszenie ich musi być pod stałą kontrolą, jednak przy właściwym użytkowaniu w zupełności wystarczą kontrole raz na pół roku.

   Soczewki: właściwy dobór dla każdego rodzaju oczu
   Niezależnie od tego, jakie wybierzesz oprawki, prawdziwy komfort i jakość życia zależy od właściwego doboru typu soczewek. Pokażemy Ci, które elementy są kluczowe i na co trzeba
   zwrócić uwagę w trakcie wybierania właściwych soczewek.